Všeobecné informácie k užívaniu bulharských probiotík

Všetky z ponúkaných produktov pomáhajú stimulovať imunitu, aj kapsule aj práškové formy. Vďaka práškom dochádza k väčšej detoxikácií, očisteniu čreva. Kapsule obsahujú vyšší podiel rastlinného extraktu, vďaka ktorému Lactobacillus bulgaricus – LB vytvára viac špecifických protilátok. Pridaním rastlinných extraktov sa smeruje pomoc viac na konkrétny zdravotný problém.

Bulharskými probiotikami Daflorn sa nedá predávkovať! Obsahujú len prirodné zložky, sú bez GMO a klonovania, preto ani 100 rokov ich stáleho nepretržitého užívania nemá žiadne negatívne účinky na naše zdravie. Naopak, pomáha sa nielen tráveniu, ale aj regenerácii nášho celého organizmu. Prestať ich užívať je možné kedykoľvek. Nie sú navykové. Ich pôsobenie v čreve by sa mohlo prirovnať k čisteniu zubov. Ústna dutina je začiatok nášho trávenia a čistíme ju aspoň 2x denne. Bulgariky nám pomáhajú čistiť črevá. Kedy je dobré prestať čistiť zuby?

Dávkovanie pri prevencii:

dospelí: práškové produkty  10-15 g denne, kapsule  2-8 denne

malé deti: práškové produkty  5 g denne, kapsule 1-2 kapsule denne

Dávkovanie kapsúl zavisí od zloženia kapsúl, od mn. rastlinného extraktu. Počas zimy je vhodné dávku probiotík zvýšiť. Sme viac  vnútri, pod umelým osvetlením, máme menej pohybu vonku, máme menej slnečného svetla a to má priamy vplyv na znižovanie množstva probiotických baktérií a preto aj imunity.

Dávkovanie pri zdrav. Problémoch:

  • v prípade teploty, nástupu choroby sa môzu deťom aj dospelým podať probiotiká častejšie. V úvode užiť 3 či 4 násobok dennej dávky. Veľkosť dávky podľa možností pacienta, niekedy malé deti pri teplote často zvracajú, preto treba dávku prispôsobiť možnotiam dieťatka. Samozrejme môžeme využiť aj ostatné alterantívne postupy. Zväčša sa teplota dostane do normálu za 12-24 hod…Keď je stav už bez teploty a príp. bolestí, dávku probiotika je vhodné znížiť. Kombinovať probiotiká a osvečené postupy alternatívy je vhodné dovtedy, kým zdravotný stav nie je úplne bezproblemový.
  • pri liečbe chronických ochoreí a ťažkých stavov – dávka dospelých je od začiatku vyššia – môže byť aj 30g prášku  denne spolu s 6-8 kapsulami. Zavisí od konkrétneho zdravotného stavu pacienta. Čas  podávania vyšších dávok je individuálny, niekoľkotýždňový až mesačný. Doporučuje sa napr. pri ochoreniach : rakovina, hepatitídy B,C, kolitídy, opakujúce sa mykózy, zápaly moč. ciest, astmy…V týchto prípadoch je dávkovanie konzultované vždy s bulharskými pánmi

Probiotika je najlepšie užívať na lačno, aby sa LB mal čas prilepiť  sa k stene čreva.

Zhruba po 30 min. od užitia sa vstrebe obal probiotika, ktorý je tvorený z cca 50 zložiek. Sú to aminokyseliny = bielkoviny, mastné kyseliny= tuky, skaramelizované jednoduché cukry, minerály, vitaminy a stopové prvky. Keď sa obal vstrebe, prestane sa cítiť hlad. LB sa “uvoľní” a začne sa z tenkého čreva šíriť všetkými smermi, teda aj naspäť do žalúdka – vytláča zo stien žalúdka Helicobakter pilori. Je vhodné jesť, až keď sa hlad objaví. Vhodné uprednostniť zeleninu a ovocie, lebo obsahujú vlákninu, minerály, vitamíny, esenciálne zložky … V zime radšej upravenú tepelne. Zelenina a ovocie pôsobia prevážne  zásadito a preto napomáhajú množeniu LB. Ovocie konzumovať radšej v dopoludnajších a skorých popoludňajších hodinách, ako večer. Ovocie obsahuje najviac cukrov a jeho konzumovanie večer, či na noc môže spôsobovať nepozorovaný rozvoj plesní .. v prípade plných čriev cukor z ovocia môže kvasit… vzniká alkohol… oslabovanie pečene…pomalý rozvoj rôznych ochorení.

Aký je rozdiel medzi kapsulami a práškami?…častá otázka

Užiť 1 odmerku prášku – 5g  a jednu 300 mg kapsulu je rozdiel.  Rozdiel  je v množstve samotného  bulgarika a v množstve pripravených špecifických  protilátok. Viac bulgarika získame z prášku, viac špecifických protilátok vytvorených bulgarikom z kapsulky.

Probiotiká boli vyvinuté postupne, naprv vznikli práškové formy. Neskôr vznikla potreba mať aj menšie balenia probiotík vždy  po ruke, preto sa pripravila kapsulová  – kabelková forma. Zároveň sa mohlo do kapsulky pridať viac rastlinného extraktu. Keďže rastlinné extrakty sú väčšinou horké, je ich užívanie v kapsulke zároveň jednoduchšie. Prášky boli a sú pripravené vždy ako chutný nápoj. Ak aj obsahujú rastlinné extrakty, je ich tam len toľko, aby mal nápoj vždy prijemnú chuť. Rada Laktera 30 kaps. balenie obsahuje iné rastslinné extrakty ako rada Biomilk. Zároveň je v Laktere najvyššie množstvo rastlinného extraktu.

Keď užívame prášok a kapsule je regenerácia a obnova najrýchlejšia. Na začiatku užívania v prípade chronických ochrení pani bulharská doktoka doporučuje užívať aj prášok aj kapsule. Každý sme individuálny, vhodné vyskúšať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 

 

DOPRAVA ZDARMA OD 50 €         delivery-van